Під час цьогорічних осінніх канікул гуртківці обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді гуртків «Юні краєзнавці» та «Джура» провели навчально-тренувальний збір-похід  територією Бережанщини.

 

Більше 75 км гуртківці мандрували селами  району, де відвідали історико-культурні, духовні та природні пам’ятки в урочищі «Рай», селах Посухів, Лісники, Гутисько,  Підвисоке,  місті Бережани і його околиці.

Гуртківці під час заходу проводили дослідження, описували факти героїко-історичного минулого Першої світової війни, відвідували кладовища УСС в с. Посухів, Лісники, пройшли хресною дорогою до усипальниці Ісуса Христа, реконструйованої у глибині каменю, братської могили УСС,  місця останнього спочину двохсот офіцерів турецької армії в с.Гутисько, які воювали у складі союзних військ на боці Австрії. Ознайомилися з історичним монументом українцям, депортованим з Польщі в 1945-1946 роках.

Завершальним заходом збору-походу стало сходження на гору стрілецької слави Лисоню, де  гуртківці дослідили  історичні факти боїв у серпні-вересні 1916 року.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч