6 листопада 2017 року у Збаразькій санаторній загальноосвітній школі-інтернаті розпочався тиждень української мови.

 

За ініціативи членів учнівського самоврядування під керівництвом педагога-організатора Кухарської Т. Б. та напередодні Дня української писемностіта мови на лінійці був проведений флешмоб «Мова єднання». Атмосфера національної єдності панувала цього дня у навчальному закладі. Учні та вчителі, одягнені у вишиванки, об’єднались навколо українського прапора, утворивши вислів «Мова єднання».

9 листопада учні школи та вчителі української мови та літератури писали радіодиктант. Також у цей день відбулося відкриття дитячого конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Під керівництвом вчителя української мови і літератури Саламанюк Н. В відбулася мовна гра-квест.

Вихованці 5-11-их класів об’єдналися у три команди: «Соняшник», «Калина», «Мак», обрали девізи про мову та відповідно до маршрутних листів відвідували станції, де їх чекали педагоги із цікавими завданнями. На станції «Мовна» учням було запропоновано мовні шаради, граматичні приклади, анаграми, загадки-жарти, які розвивали креативне мислення, чіткість та послідовність висловлення власних думок, спритність, кмітливість та винахідливість; на станції «Поетична» вихованцям було запропоновано поезії Т. Г. Шевченка, назви яких потрібно відгадати та створити власну поезію, використовуючи обов’язкові слова-символи, таким чином у дітей формувалися  декламаційні та акторські здібності, сама атмосфера, куди потрапили діти («Бабусина світлиця») сприяла  творчому настрою, наслідком цього і з’явилися власні поетичні рядки. На станції «Творча» вихованцям потрібно було виготовити колаж про мову за допомогою різного роду матеріалів, на станції «Музична» учням необхідно було заспівати п’ять пісень про мову, використовуючиприцьому танцювальні рухи. На станції «Бібліотечна»  учням було запропоновано на основі певних завдань відшукати вилови про мову відомих людей. Учні креативно підходили до виконання усіх завдань, закріпили знання про мову, збагатили словниковий запас.

Ця гра була спрямована на виховання почуття любові до рідної мови,   розуміння її краси та необхідності для нашого життя,сприяла формуванню національної свідомості школярів, виховувала патріотів рідної держави, любов до рідного краю, повагу до історичного минулого та сучасного, розвивала мовленнєво-комунікативні вміння і навички, а також розвивала почуття дружби та згуртованості, чесності, доброзичливості, сприяла розвитку творчих здібностей, кмітливості та винахідливості.

У рамках предметного тижня педагогами початкової школи (Гуменюк І. М., Костоглод І. Д, Судин М. В., Івасик С. В., Мальваною Н. І.) був організований та проведений день української казки. Вихованці натхненно демонстрували свої та творчі та акторські здібності, любов до рідного слова, уміння передати настрій головних героїв. До уваги глядачів були запропоновані уривки  із народних казок: «Лисиця та журавель», «Вовк та семеро козенят», «Півник – голосисте горлечко», «Рукавичка».

Також відбувся конкурс стінгазет «Мова – диво калинове», у якому взяли участь класні колективи 2-11-их класів.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч