Напередодні Дня Гідності та Свободи, який віднедавна в Україні відзначають 21 листопада, у Кременецькому ліцеї ім. Уласа Самчука відкрили капличку з фігурою Божої Матері «Скорботної» на честь усіх загиблих Героїв під час Майдану та російсько-української війни.

 

У відкритті каплички взяли участь батьки загиблих, воїни АТО, ліцеїсти, керівництво Кременецького району, голова облдержадміністрації Степан Барна і начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.

Відкриваючи духовну споруду, очільник області подякував усім небайдужим, які долучилися до її облаштування та встановлення. Висловив вдячність директору, педагогам ліцею за ініціативу й проведену роботу, воїнам АТО, присутнім на урочистостях, матерям і батькам загиблих бійців за виховання своїх синів вірними та відданими патріотами.

Водночас, Степан Барна наголосив, що сьогодні країна перебуває в надзвичайно складних умовах. Але події останніх років, засвідчують велику духовність і відповідальність людей за своє і дітей майбутнє.

«Особливої уваги у цей непростий час з нашого боку потребують наші Герої, які віддали свої життя за мирну й вільну Україну. Воїни, які, боронячи її територіальну цілісність протягом ось уже чотирьох років, бережуть наш з вами спокій. Ще тоді у 2014 році наші добровольці розуміли, що в нас не було армії, не було озброєння, але вони пішли на фронт і своїми життями перекрили дорогу окупантові, і саме завдяки їхній жертві наша Україна є, була і буде. З Тернопільщини за це загинули понад 90 Героїв. Вони віддали свої життя за те, щоб ми творили Україну, усвідомлювали за це відповідальність і розуміли ціну незалежності. Тому зрадити їм ми сьогодні не маємо жодного морального права. При цьому, наш обов’язок – не лише берегти про них світлу пам'ять, а й віддавати належне їхнім рідним та близьким», – підкреслив Степан Барна.

Після урочистостей капличку освятили отці, яких спеціально та невипадково запросили на захід, адже вони мають безпосереднє відношення до армії та подій, які відбуваються на Сході, бо є капеланами та знали загиблих хлопців із Кременецького району особисто. Після освячення до каплички поставили запалені свічки, як символ того, що пам’ять про наших загиблих Героїв ніколи не згасне...

Кременеччина має шістьох загиблих Героїв: Олександр Капінос з Дунаєва, Микола Чорний та Віталій Фурсик з Кременця, В’ячеслав Мельник, Дмитро Лабуткін та Борис Макаревич з Білокриниці.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч