5 грудня 2017 р. у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Трансформація українських наукових пошуків на грані тисячоліть», приурочена   140-й річниці з дня народження основоположника новітньої української географії, академіка С. Л. Рудницького.

6 грудня у Тернопільській Українській гімназії імені Івана Франка урочисто відзначили 140- річчя від дня народження Степана Рудницького.

 

Завдяки Степану Рудницькому Україну чи не вперше представили в картографічних працях як цілісну просторову одиницю. До 140- річчя від дня народження науковця, в Українській гімназії імені Івана Франка провели наукову конференцію та святковий захід, участь в якому взяли гості з усієї України: вчителі, науковці, члени географічного товариства та національної спілки краєзнавців України.
Нині Степана Рудницького справедливо називають фундатором української географії. Окрім його праць, на уроках вчителі чимало уваги приділяють і біографії науковця. Родина Рудницьких була і є взірцем справжньої родинної співдружності. ЇЇ цінностями стали милосердя, любов, освіченість, шляхетність, незламність духу й послужливість Україні.
Метою конференції, серед її важливих завдань, було вивести із забуття таку визначну постать, як Степан Рудницький, який любив історію, філософію, географію.
Учителі географії та вихованці гімназії під музичний супровід Муніципального Галицького камерного оркестру присвятили Степану Рудницькому урочисту академію.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч