06 лютого ц.р. проведено нараду  за участю заступника голови обласної державної адміністрації  Юрія Юрика  з питань упровадження Концепції Нової української школи  та пілотування нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти на базі окремих закладів загальної середньої освіти області.

 

Учасники наради: директори Збаразької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Козівської ЗОШ     І-ІІІ ступенів № 1, Чортківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7, Шумської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів та вчителі початкових класів, які здійснюють апробацію пілотних навчальних матеріалів для учнів перших класів.

Відкриваючи нараду, Юрій Юрик привітав присутніх, відмітив їх активну роль у реформуванні початкової ланки освіти, а також зупинився на важливих завданнях упровадження Концепції Нової української школи, Нового державного стандарту початкової загальної середньої освіти у закладах загальної середньої освіти області.

Начальник управління освіти і науки Ольга Хома детально проаналізувала участь навчальних закладів області у Всеукраїнському експерименті за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти”. Вона, зокрема, зазначила, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від  13 грудня 2017 р. № 903-р “Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28 грудня 2017 року № 902-од, відповідним наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 19.01.2018 р. № 10 затверджено план заходів із запровадження в області Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”.

У 2017/2018 навчальному році у всеукраїнському експерименті за темою “Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти” беруть участь Збаразька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, Козівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1, Підволочиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Чортківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7, які здійснюють апробацію пілотних навчальних матеріалів (підручників, посібників) для учнів перших класів. Також у регіональному експерименті беруть участь Шумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 та один клас Збаразької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1. Кількість першокласників, охоплених експериментом у вищезазначених навчальних закладах становить 283 учні.

Директорами пілотних навчальних закладів до початку 2017/2018 навчального року створено необхідні умови для участі в проекті,забезпечено належну підготовку навчально-методичної та матеріально-технічної баз шкіл, проведено ремонти навчальних кабінетів, у яких навчаються учні перших класів – учасники апробації, комплектування відповідним обладнанням для діяльнісного навчання з урахуванням орієнтованого переліку засобів навчання, визначеного наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 №1021“Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня”.

Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти(далі – ТОКІППО) забезпечується науково-методичний супровід педагогічних колективів закладів загальної середньої освіти, які беруть участь у всеукраїнському експерименті. Упродовж 2017 року проведено регіональні тренінги, навчання, семінари-практикуми для вчителів, які пілотують новий Державний стандарт початкової освіти. Створено онлайн-спільноту на Google + “Нова українська школа: агенти змін Тернопілля” та блог “Нова українська школа”, які на сьогодні активно функціонують.

У впровадженні Концепції Нової української школи провідне місце відводиться підготовці вчителів – умотивованих, компетентних, які є агентами сучасних змін.  Зібрано базу даних вчителів початкових класів, які у 2018/2019 навчальному році будуть навчати першокласників. Згідно з попередньою інформацією протягом 2017/2018 навчального року в ТОКІППО пройдуть перепідготовку за відповідними програмами Міністерства освіти і науки України (за дистанційною та очною формами) 908 учителів початкових класів. Упродовж 2017 року з педагогами уже проведено ряд тренінгів з питань упровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, Концепції Нової української школи.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018р. № 34 “Про деякі організаційні питання щодо підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи” в області розпочато підготовку педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи.

Наказом управління освіти і науки обласної держадміністрації від 30 січня 2018 року № 19 затверджено регіональний План-графік навчання вчителів 1-х класів Нової української школи відповідно до затвердженої МОН України програми. Також підготовлено графіки навчання тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції “Нова українська школа”. Передбачається проводити навчання педагогів на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти а також організовувати виїзні тренінги на базі закладів загальної середньої освіти районів, об’єднаних територіальних громад.

Один із обов’язкових етапів підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року – проходження дистанційного курсу, який знайомить з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. На сьогодні вчителі області зареєстровані на сайті EdEra для проходження вказаного онлайн-курсу.

Присутні на нараді директори пілотних шкіл обмінялися досвідом стосовно проведених на місцях конкретних заходів із  забезпечення необхідних умов для участі у всеукраїнському експерименті, комплектування відповідним обладнанням для діяльнісного навчання з урахуванням орієнтованого переліку засобів навчання, визначеного наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 №1021 “Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня”.

Керівник галузі освіти області Ольга Хома підбила підсумки наради та запропонувала конкретні завдання на шляху упровадження нового Держстандарту початкової освіти.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч