12 лютого ц.р.  Оліївську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. відвідали голова облдержадміністрації  Степан Барна, народний депутат України Тарас Юрик, керівники Зборівського району та об'єднаної територіальної громади.

 

Останнім часом у цьому навчальному закладі здійснено важливі зміни в її оновленні, зокрема проведено  ремонтні роботи з утеплення фасадів, перекриття та заміни покрівлі. Кошти на ці потреби  виділили з державного бюджету та на умовах співфінансування з місцевого бюджету. Загальна кошторисна вартість проекту – майже 1,5 млн. грн.  У зв’язку із реформою децентралізації, за словами очільника краю Степана Барни, коли ресурси та повноваження передаються на місця, жителі громад самі вирішують на що спрямувати кошти та куди їх вкласти: чи це буде вуличне освітлення, чи ремонт каналізації, чи ремонт дороги або ж дитячого садочка. Держава ж зі свого боку буде максимально у цьому сприяти.

«Мені подобається ваш командний дух. Бо коли бачиш спільну роботу та результат від неї голови громади, районної ради та адміністрації та ще й за підтримки народного депутата України Тараса Юрика, то це не може не тішити. І те, що ми сьогодні перебуваємо у добре облаштованому навчальному закладі, де за рахунок державних коштів утеплили фасад, перекрили дах, то це  вселяє надію у добре майбутнє та комфортне навчання наших дітей», – наголосив голова ОДА.

Крім цих якісних змін, в школі здійснено заходи з термомодернізації – замінено вікна на пластикові та замінено систему теплопостачання із встановленням електроакумуляційного обігріву. Можливим це стало в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується Програмою розвитку ООН, з бюджету Зборівського району та за рахунок коштів громадської організації «Крок вперед» села Оліїв. Загальна вартість проекту – понад 278 тис. грн.

«Сільські території будуть відроджуватися, будуть отримувати новий подих і нові можливості для розвитку, і тут дуже важливо, щоб позиція громади була активною, адже ваше майбутнє залежить від вас самих!», – зауважив Степан Барна. 

Народний депутат України Тарас Юрик наголосив, що Оліївська школа – це символ перетворень в освітній мережі області. «Я впевнений, що ті умови, які на сьогоднішній день створили у школі, дають дітям додаткове бажання і стимул навчатися. Водночас, тішить й те, що позитивних змін у Зборівському районі стає все більше. Насправді, у 2017 році вдалося реалізувати величезну кількість об’єктів. І це стосується не лише освітньої мережі. Тому що завдання стояло так: перш за все ми повинні максимально провести енергоефективні заходи, щоб вже на наступний рік могли економити. При цьому, наші діти мають навчатися в комфортних умовах. Ми не маємо допустити того, що на сьогоднішній день, у 2018 році, діти мерзнуть на уроках! Це одна з ключових речей. Кожна справа робиться добре тоді, коли всі спільно прагнуть її реалізувати. Тому наше завдання побудувати міцний фундамент віри у завтрашній день. І його ми закладаємо конкретними справами та власним прикладом», – підкреслив Тарас Юрик. 

Урочистості розпочалися з виконання Гімну України сільським церковним хором та громадою села. Далі, з метою вшанування всіх загиблих за волю України, на подвір'ї ЗОШ І-ІІІ ст. с.Оліїв відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки героям ОУН-УПА Павлу Робаку та Петру Чіпу. Чин освячення пам'ятної дошки здійснив о.Григорій. Процедуру перерізання символічної стрічки дорослі передоручили учням школи, які залюбки взялися за справу.

Директор закладу Володимир Кривоніс висловив вдячність за сприяння у реалізації даного проекту народному депутату України Тарасу Юрику, обласному, районному керівництву, усім причетним до його успішного завершення. Особливі слова подяки від батьків та учнів школи адресовано начальнику управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ользі Хомі, яка постійно моніторила хід реалізації проекту.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч