Нещодавно, завдяки ініціативі організації «Американські Ради» та підтримці ГО «Солідарна Молодь» відбулася дводенна поїздка в місто Київ 25 активних учнів шкіл Тернополя.


Цей етап проекту був спрямований на підвищення обізнаності учнів у питаннях прав людини, демократії, молодіжної політики та політичної освіти. У перший день поїздки учасники відвідали Верховну Раду України, де побачили величну картину державотворення, сесійну залу, систему голосування народних депутатів, ознайомилися з процесами законотворення. Школярам розповіли історію створення Верховної Ради України, її розбудову, архітектурні особливості та її світову унікальність. Учні відвідали центральний офіс «Солідарності», який вразив їх своїми масштабами та сучасністю. Вони мали змогу зустрітись з Гомою Оксаною - головою всеукраїнської організації «Солідарна Молодь», яка розповіла про молодіжну політику, діяльність організації та проекти, над якими вони працюють. З учнями Оксана вела активну дискусію на тему децентралізації і сьогоднішніх реформ в Україні, на що учні виявили неабияку обізнаність в політиці та процесах державотворення. Також, відвідувачі Українського парламенту поспілкувалися з народним депутатом України Саврасовим Максимом, який розповів про принципи демократії і її прояви в Україні. Він зазначив, що в питаннях розбудови демократичної України необхідно брати приклад з нашого партнера - Канади, яка за своїм географічним положенням і своєю культурою дуже схожа на нашу державу.
На другий день учасники відвідали Міністерство молоді і спорту, де Ярема Олександр, заступник Міністра, поділився своїми думками стосовно важливості молодіжних ініціатив у розвитку демократичної України. Олександр розповів про необхідність розбудови молодіжних центрів та різноманітних хабів, де молодь могла б синергувати свої ідеї та ініціювати проекти, при цьому акселеруючи стрибок прогресу цілої країни. Більше того, він розповів про важливість молоді залишатись в Україні, поступати в Українські ВУЗи, і будувати свою кар’єру на батьківщині, адже як зазначив Олександр: «Сьогодні в Україні є дуже багато можливостей для молоді».
Ведучи гарячі дискусії та задаючи цілу низку важливих питань, учні виявили неабияку активність і обізнаність, що підтверджує необхідність залучення молоді в процеси законотворення, ведення молодіжної політики і організацію різноманітних проектів, спрямованих на розбудову України.

 

 

          


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч