Минуло 204 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Не просто живе, а турбує свідомість, утверджує національний дух, надихає на боротьбу. Вогонь його поезії і його душі запалює у серцях іскру любові до рідної землі, іскру гідності і честі українця-патріота.

 

З нагоди  цієї події учні старших  класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Кобзарівки Зборівського району під керівництвом учителів-філологів підготували літературно-музичну композицію «Уклін Кобзарю». Перед присутніми постали герої творів Тараса Шевченка: Гонта, Гамалія, Ярема, Катерина, наймичка Ганна і Марко, Тополя, Лілея, Україна, «ожили» тогочасні події, звучали пісні про безсмертного поета.

Від імені сучасників школярі поклали перед портретом поета хліб-сіль і запалили свічку пам'яті та єдності поколінь. Свято завершилося піснею «Боже, великий, єдиний» у виконанні дев'ятикласників.

Учні та працівники Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі долучилися  до Міжнародного флешмобу «Global Shevchenko», присвяченого 204-й річниці від дня народження Тараса Шевченка: зробили фото та селфі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку у місті та біля Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Тараса Шевченка.

З метою вшанування Кобзаря  в музеї  ДНЗ «Почаївське ВПУ» проведено  виховний захід «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря». Учні слухали  улюблені пісні на слова славетного поета: «Зоре моя вечірняя», «Заповіт», а також розкрили свої акторські здібності під час інсценізації п’єси Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля». Присутні у залі відчували себе однією родиною, об’єднаною рідним словом Тараса.

Творчість Тараса Шевченка  давно стала найважливішим і нетлінним складником духовної сутності  українського народу. Шевченко - це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії.

Художні колективи та майстри мистецтва Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Олександра Барвінського вкотре чарували громадськість міста Чорткова своїм професійним виконанням музичних, поетичних  творів-присвят Великому Кобзареві.

Минають століття, ось і 204-та річниця від дня народження Т.Шевченка, але й досі "Звучить у древньому Чорткові Шевченка мудрий заповіт."

Колектив Чортківського державного медичного коледжу на центральній площі міста біля пам’ятника Т.Г.Шевченку долучився до міжнародного флешмобу #Global Shevchenko, який організували громадські організації «Батьківщина Молода» та «Ukrainians». Мета заходу – вшанувати пам’ять Великого Кобзаря та засвідчити вірність його заповітам. Україна – єдина країна! І ми – переможемо! Слава Україні! Слава Кобзарю!

З нагоди 204-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка на факультеті педагогіки і психології Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка відбувся літературно-мистецький захід. Свято-конкурс «Невмируще Тарасове слово» зібрало широку аудиторію викладачів та студентів – справжніх поціновувачів творчості Великого Кобзаря.

Учасники конкурсу, студенти факультету педагогіки та психології, декламували улюблені твори поета, читали авторські вірші про геніальність та актуальність творчості Тараса Григоровича, демонстрували високі акторські здібності виконання його творів.

Учасники заходу також мали можливість разом співати пісень на вірші Тараса Шевченка, взяти участь у пізнавальній вікторині «Життя та творчість поета».

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч