7 червня 2018 року у Тернопільському ОКІППО ГО «Ла Страда-Україна» спільно з Міністерством освіти і науки України, управлінням освіти і науки облдержадміністрації проведено круглий стіл «Вивчення обізнаності дітей, які перебувають у навчальних закладах інтернатного типу щодо діяльності Національної дитячої «гарячої лінії» та їх доступу до її послуг, з окремою увагою до ґендерно зумовленого насильства».

 

Участь у засіданні круглого столу взяли директори та практичні психологи інтернатних закладів.

З вітальним словом до учасників звернувся директор ТОКІППО Петровський О.М.

Начальник управління освіти і науки ТОДА, Хома О.З., у своєму виступі зауважила,що важливою складовою протидії порушенням прав дитини є різноманіття механізмів їх захисту. Не зважаючи на те, що в Україні діє розгалужена система контролюючих органів, часто факти незаконних дій щодо дитини залишаються , на жаль, поза їх увагою. Серед ключових причин можна виділити і слабку обізнаність дітей щодо своїх прав, і недовіру до державних органів, і часто складність звернення до них в силу різних причин. Одним із ефективних засобів подолання таких обмежень є створення анонімних незалежних консультаційних каналів допомоги, зокрема телефонних «гарячих» ліній.

З презентацією результатів дослідження виступила Андреєнкова В.Л., директорка департаменту профілактики, освіти та медіації ГО «Ла Страда-Україна». Вона розповіла про обґрунтування актуальності дослідження, принципи та гіпотезу, мету та завдання дослідження. Вероніка Андреєнкова акцентувала увагу учасників на соціально-демографічній характеристиці вибірки, показала інфографіку: звернення дітей до джерел допомоги; обізнаність і користування Національною дитячою «гарячою лінією»; причини відсутності у дітей доступу до Інтернету; аналіз моніторингу дзвінків на Національну дитячу «гарячу лінію» від дітей з НЗІТ. Андреєнкова В.Л. дала рекомендації за результатами дослідження.

Досвідом проведення заходів та опитування в рамках анкетування поділилася Коростіль М. П., тренер НТМ, методист-психолог ТОКІППО. Вона працювала у трьох освітніх закладах: Теребовлянському НВК, Кременецькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ст. та Тернопільській спеціальній школі-інтернаті І-ІІІ ст. для дітей зі зниженим слухом. Під час занять тренер знайомила учнів з роботою Національної дитячої «гарячої лінії», історією її створення, результатами діяльності за попередній рік, аналізувала дитячі звернення, роздавала інформаційні матеріали учням та ученицям з номером телефону НДЛГ. Проводила інтерактивні заняття для учнів 8-12 класів. За мету поставила: сприяти формуванню правового світогляду підлітків, який би включав систему теоретичних поглядів на права дитини, і на цій основі формувати відповідну активну позицію підлітків щодо реалізації себе та своїх прав у житті. Коростіль М.П. акцентувала увагу присутніх на тому, що педагоги бажають мати матеріали, які стосуються надання первинної психологічної допомоги, профілактики всіх видів насильства, реабілітації, роботи з випадками жорстокого поводження батьків. Більшість спеціалістів вважають, що їм потрібне додаткове навчання. Серед форм бажаного додаткового навчання щодо роботи з дитиною з попередження насильства або жорстокого поводження, спеціалісти називали тематичні тренінги, семінари, майстер-класи.

Клименко Т., консультант НДГЛ ГО «Ла Страда-Україна», презентувала роботу Національної дитячої «гарячої» лінії», показувала приклади реагувань на дзвінки дітей з НЗІТ. Розповіла про механізм взаємодії з державними установами.

Учасники та учасниці мали нагоду обговорити результати та відповідні рекомендації дослідження, поділитися досвідом, ознайомитись з інформаційно-методичними матеріалами, спланувати подальші кроки співпраці з громадською організацією «Ла Страда-Україна».

Результати дослідження можна переглянути за посиланням https://goo.gl/hHBTZz

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч