11 вересня ц.р. Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко під час перебування на Тернопільщині  ознайомився зі станом впровадження інклюзивної освіти, а також взяв участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру в Шумську (відео).

 

У 2018 році на розвиток інклюзивної освіти держава виділила понад пів мільярда гривень. Ці кошти  спрямовуватимуться  не лише на закупівлю різного типу обладнання та методичних речей, а й на доплату вчителям і вихователям, які допомагають розвиватися особливим дітям. Це велика ініціатива дружини Президента України Марини Порошенко, — наголосив В’ячеслав Кириленко під час відкриття ІРЦ у Шумську. — У цьому закладі надаватимуться необхідні консультації,  застосовуватимуться  передові методики для адаптації у соціум. У процесі навчання кожна дитина відчуватиме себе максимально комфортно».
Інклюзивно-ресурсні центри в Україні сьогодні відкриваються сотнями, наголосив В’ячеслав Кириленко.  У той же час створюються й спеціальні ресурсні центри підтримки інклюзивної освіти.
«Робота в даному напрямку й надалі перебуватиме на особливому контролі у порядку денному не лише Кабінету Міністрів України, а й усіх представників місцевої влади», — підсумував Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань.
Шумський  ІРЦ розміщений на базі Шумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (опорний заклад). Тут надаватимуть освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. Працюватимуть у центрі з дошкільнятами та дітьми шкільного віку.
У свою чергу голова облдержадміністрації Степан Барна поінформував, що на сьогодні в області проживають понад 13 тис. дітей з особливими потребами. 
«Кількість інклюзивних класів в освітніх закладах Тернопільської області щороку зростає. — зазначив очільник області. — З вищезазначених пів мільярда гривень 6 мільйонів гривень  було спрямовано на Тернопільщину. Відтак кожна дитина з особливими потребами має можливість скористатися підтримкою для облаштування умов, на суму майже 24,5 тисячі гривень.
Це унікальна можливість, надана нам державою, незважаючи на війну на Сході України та певні економічні проблеми, підкреслив Степан Барна.
«Відкриття інклюзивно-ресурсних центрів повинні ініціювати  та підтримувати  безпосередньо й голови громад, районних рад та міст обласного значення. На прикладі Шумського інклюзивного ресурсного центру ми продемонструємо, як необхідно працювати з особливими дітьми. До слова, на створення даного ІРЦ держава виділила 164 тисяч гривень. Решту — 100 тисяч гривень — надала громада», — підсумував голова Тернопільської облдержадміністрації.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч