11 вересня 2018 року за участі Віце-прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка відкрито на базі ДНЗ “Кременецький професійний ліцей” навчально-практичний центр (НПЦ) для учнів, які здобувають професію зварника.

 

Новий НПЦ наповнили сучасними зварювальними апаратами, інструментами для різання та зачистки металів, дуговими тренажерами тощо. Усе це допоможе учням здобути практичні навички у електродуговому, плазмовому та газову зварюванні деталей із сталі, чавуну, кольорових металів. Також вони працюватимуть над зварюванням конструкцій з металів та сплавів з обмеженою зварюваністю. Під час роботи з приладами учні використовуватимуть новий захисний одяг, який теж закупили для закладу.

У обладнання центру інвестували майже 3 млн гривень. З них - 2 млн 300 тис гривень кошти державного бюджету, за які провели закупівлю обладнання, 500 тис гривень - кошти регіонального бюджету, інші надходження - 265 тис гривень. За рахунок цих коштів підготували приміщення у закладі.

“Зараз ми всі розуміємо, що система профосвіти в Україні потребує змін, модернізації, й один з головних її елементів - це створення мережі сучасних  навчально-практичних центрів. Цей процес триває з 2016 року. Наразі вже створено 50 центрів за трьома професіями. На 2018 рік держава виділила вдвічі більше коштів - 100 млн гривень - на відкриття наступних 50 НПЦ за чотирма професіями. У центрах учні мають змогу працювати на сучасному обладнанні, з сучасними матеріалами. І в підсумку ми готуємо фахівця, який не відірваний від реального ринку праці, а який буде на ньому затребуваний”, - розповів директор департаменту професійної освіти МОН Микола Кучинський.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч