5 листопада ц.р.  відбулося урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради,  створеного для  забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

 

Мета центру - отримання дошкільної та загальної середньої освіти шляхом надання  психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу.
У заході брали участь: голова районної державної адміністрації Ігор Яворський та його перший заступник Марія Назарчук, голова районної ради Богдан Максимів, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома, секретар міської ради Ярослава Білан, освітяни та гості.
«Добру справу робить фонд Петра Порошенка. В першу чергу я вдячна керівникам району і міста, голові районної державної адміністрації, які підібрали приміщення, організували все. Результатом цієї роботи є відкриття центру для дітей, які матимуть можливість рухатись, розвиватись, отримати кваліфіковану допомогу фахівців. Звичайно, це не є вирішення проблеми в цілому. Але ми долучаємось до різних проектів. Ми йдемо до того, щоб в усіх школах були інклюзивні класи, щоб особливі діти були охоплені навчанням. Ці діти веселі, цікаві, вони мають право бути щасливими», – зазначила у вітальному слові начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.
Керівник виконавчої гілки влади в районі Ігор Яворський у своєму виступі зауважив, що саме інклюзивна система освіти, якою опікується Марина Порошенко, дає дитині з особливими потребами можливість розвиватися, адаптуватися до суспільства. «Інклюзія, як зазначив наш Президент, – тест на людяність. Це потреба сьогодення та майбутнього. Такі центри вкрай необхідні для наших дітей для отримання повноцінної освіти та адаптації у сучасному просторі. Я вірю, що відкриття центру допоможе дітям з особливими потребами відчувати себе повноцінними жителями нашої громади та країни», – додав посадовець.
Перерізати символічну стрічку доручили голові РДА Ігорю Яворському та начальнику управління освіти і науки  облдержадміністрації Ользі Хомі разом  з дітьми.

Всечесний отець Віталій Вовк благословив дітей та освятив приміщення інклюзивно-ресурсного центру. Далі ведуча заходу запросила всіх оглянути навчальні та ігрові кімнати, службові кабінети для роботи фахівців. А для дітей свято продовжилось солодким частуванням.

Довідково:
Рішенням сесії Зборівської районної ради від 16 квітня 2018 року № 466 створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Зборівської районної ради Тернопільської області за адресою: м.Зборів, вул. Б.Хмельницького, 41. Уповноваженим органом управління інклюзивно-ресурсного центру визначено відділ освіти районної державної адміністрації.
За результатами проведених конкурсів директором ІРЦ призначено Ірину Юріївну Смакулу, вчителями-логопедами – Наталю Орестівну Небесь та Лесю Тарасівну Ракочу, практичним психологом – Ірину Зеновіївну Кульматицьку, вчителем-реабілітологом – Павла Григоровича Газду.
У 2018/2019 н.р. кількість дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах загальної середньої освіти району, становить 100 осіб, з них:
- Зборівський район (крім ОТГ) – 28 осіб;
- Озернянська ОТГ – 15 осіб;
- Залозецька ОТГ – 18 осіб;
- Зборівська ОТГ – 39 осіб.
Зараз на Зборівщині інклюзивну форму навчання впроваджують у 3-х освітніх закладах, де навчаються троє дітей з особливими освітніми потребами. 21 дитина у районі навчається індивідуально.
З районного бюджету та бюджетів ОТГ на проведення ремонтних робіт у приміщені ІРЦ виділено 104 тис.грн.
Для облаштування ІРЦ з державного бюджету виділено 160 900 грн. На даний час кошти освоєні в повному обсязі.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч