Ці слова Ольги Кобилянської стали лейтмотивом тематичної виховної години «Гірська орлиця» в Гусятинському коледжі ТНТУ імені Івана Пулюя.

 

Захід приурочили 155-й річниці від дня народження відомої письменниці й студенти коледжу намагалися розкрити неповторний образ цієї визначної особистості, яка злинула з верховіть Карпатських гір і стала всеукраїнською письменницею.

Розпочалося дійство з вступного слова куратора студентської групи Інни Дудар та перегляду презентації про письменницю. Ведучі свята Віталій Свідерський, Людмила Гаврилюк, Галина Сава, Тарас Скурський розповіли про тернистий шлях Ольги Кобилянської. Зростаючи в багатодітній родині дрібного службовця в маленькому містечку Гура-Гумора, в Кімполунзі, Сучаві, при неповній середній освіті вона згодом стала високоосвіченою для свого часу жінкою.

У письменницю прекрасно перевтілилась Оксана Ратушна і зуміла передати стан її душі та почуття від знайомства з Василем Стефаником та Осипом Маковеєм.

Читці дійства Тетяна Ляхта, Назарій Кохан, Олена Ходань ознайомили присутніх зі змістом основних творів Ольги Юліанівни.

Під час виховної години звучали улюблені пісні письменниці «Ой ти, дівчино, зарученая», «І шумить і гуде», «Пісня про Олексу Довбуша» та переглянуто уривок із твору «В неділю рано зілля копала». Музичний супровід дійства забезпечив Максим Трух.

На завершення всі присутні прослухали пісню «Чуєш, брате мій..» на слова Богдана Лепкого, твір, який звучав на могилі Ольги Кобилянської під час її проводів у вічність.

Студенти ще раз переконалися, що долаючи зневіру, позбавлена особистого щастя О. Кобилянська самотужки шукала стежки до свого знедоленого люду й стала в літературі виразником його прагнень і сподівань, взявши на озброєння його мову.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч