31 січня ц.р. на засіданні колегії Тернопільської обласної державної адміністрації велася мова про пріоритети роботи органів виконавчої влади, які мають бути основними у поточному році.

 

«2019 рік має бути для нас не менш динамічним. Значні капітальні вкладення очікуємо залучити у сферу освіти. Попередньо планується щонайменше 26,5 млн гривень спрямувати на розвиток інклюзії. Торік ми відкрили 17 ресурсних центрів, скоро відкриється такий заклад у Підволочиську, 18-ий в області. Також 9,4 млн гривень плануємо вкласти у кабінети природничого циклу. У тих школах, де є проблеми щодо облаштування умов для навчання дітей, плануємо їх усунути. Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів буде спрямовано 7,5 млн гривень на облаштування внутрішніх вбиралень у школах області», - зазначив голова облдержадміністрації Степан Барна.

Продовжив він розмову  й щодо  підтримки реформи освіти. «На Нову українську школу буде спрямовано щонайменше 40 млн гривень. Вже сьогодні потрібно проводити роботу з тими структурами та фірмами, які будуть забезпечувати вчасне надання парт та необхідного дидактичного обладнання у класи. Планується й придбання музичних інструментів на суму 2 млн гривень. Окремим предметом буде розвиток спортивної інфраструктури у закладах освіти, на що спрямуємо 15 млн гривень. Не менш важливим кроком для покращення умов навчання дітей в області є забезпечення закладів освіти інтернетом. З Державного бюджету на ці потреби буде спрямовано 10 млн гривень. Також ми і надалі будемо купувати нові шкільні автобуси. Пріоритетними у цьому питанні будуть ті громади, які готові забезпечити співфінансування. Щодо закладів професійної технічної освіти, то відзначу, що ми будемо закупляти нові сільськогосподарські лабораторії і лабораторії для токарів, на що передбачено майже 12 млн гривень».


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч