Упродовж чотирьох днів, з 12 по 15 березня ц.р. в м. Києві, Національному екологічно-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувався  тренінг для працівників Інклюзивно-ресурсних центрів з використання методик комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

 

Першого дня роботи тренінгу його відвідала дружина Президента України, голова Фонду Порошенка Марина Порошенко

У програмі тренінгу – навчання тренерів роботі з сучасними міжнародними психодіагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD. Саме вони допомагають визначити сильні та слабкі сторони у розвитку дитини, організувати навчальний процес так, щоб кожна дитина змогла максимально реалізувати свої здібності.

Це навчання дало можливість застосовувати єдиний підхід до комплексної оцінки розвитку дітей по всій країні. За словами Марини Порошенко, це дуже важливий і відповідальний момент, який Фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти і науки України готували майже 1,5 року. Вона переконана, що  вже з цього року Україна переходить на міжнародний формат оцінки функціонування та обмеження життєдіяльності дітей з особливими освітніми потребами (МКФ), до перекладу і впровадження якого також долучилася команда Фонду Порошенка. Також було здійснено перехід до МКФ-ДП, що дало підстави застосовувати в ІРЦ нові сучасні міжнародні методики.

Запропонований тренінг – п’ятитижневий і складався з трьох етапів. Після його проходження слухачі склали випускний іспит  і отримали посвідчення тренера, щоб в подальшому навчати фахівців ІРЦ використанню сучасних методик.

Тернопільську область на тренінгу представляли:

Юлія Сороколіт – методист обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти обласного комунального  інституту післядипломної педагогічної освіти;

Христина Дяченко – в.о. директора комунальної установи “Козівський інклюзивно-ресурсний центр Козівської районної ради;

Олена Волошин – директор комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Шумської міської ради.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч