30 січня ц.р. у приміщенні закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Висипівці Зборівського району урочисто відкрито для 20 дітей дошкільний навчальний заклад .

 

Голова Зборівської райдержадміністрації Ігор Яворський, привітавши присутніх з цією знаменною і довгоочікуваною подією зазначив, що більшість коштів для відкриття дошкільної установи спрямовано з районного бюджету. Особливо відзначив допомогу й сприяння в цьому питанні народного депутата України Тараса Юрика, підприємців, активу і керівництва села Висипівці, батьків дітей і місцевих жителів, місцевих громадських організацій, а також обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Народний депутат України Тарас Юрик зауважив, що які б кошти й зусилля не були задіяні заради цих дітей, вони того варті. Держава вкладає значні кошти в соціально-культурний розвиток територій. Відкриття цього закладу – лише частинка позитивних тенденцій в розвитку дошкільної освіти Зборівщини. І це має вселяти віру, що все буде добре, адже не тільки наша область розвивається, а й оновлюється Україна.

Висловила вдячність громаді за турботу про власних дітей і освіту в цілому заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації – начальник відділу Ганна Зварич. Вона побажала дошкільнятам гармонійного розвитку у новоствореному закладі, де створено для цього всі необхідні умови.

Освячуючи приміщення дитсадка отець-декан Іван (Шкумбатюк) підкреслив, що саме віра не дала опустити руки тим, хто займався цією справою. Почавши з молитви, благословення, будучи твердими у вірі, кріпкими в молитві, дорослі довели, що їм під силу подбати про майбутнє, про дітей. А місцевий отець Іван (Морщівський) відзначив, що це велика подія на їхній парафії. Він побажав дітям покровительства Матінки Божої, а вихователям – сили і наснаги. Школярі дуже гарно колядували та співали.

Довідково: в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Висипівців у 2017-2018 навчальному році здобувають освіту 58 школярів. Приміщення типове, розраховане на 360 осіб. Учні 1-4 класів навчаються в складі 2-х класів-комплектів, 9 та 10 класів - за індивідуальною формою, повноцінно функціонують 5 класів. Найближчі заклади загальної середньої та дошкільної освіти розташовані на відстані 19 км (с.Озерна, Озернянська ОТГ). В школі обладнано кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій з комп'ютерним комплексом 1+7 з підключеннням до мережі Інтернет. Працює 8 навчальних кабінетів: біології, фізики, трудового навчання, історії, Захисту Вітчизни, основ християнської етики, праці, класні кімнати 1-4 класів, майстерня, актовий та спортивний зали, їдальні (суміщена з актовим залом).

У 2015 році в закладі, в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», реалізовано мікропроект – «Інноваційні енергоефективні заходи»: замінено 68 вікон і відремонтовано теплотрасу.

Реорганізацію ЗОШ І-ІІІ ст. с.Висипівців у навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» було розпочато в травні 2015 року. Силами батьків і доброчинців проведено початкові ремонтні роботи на суму 120 тис. грн. З районного бюджету в 2016 році було виділено 50 тис. грн. на завершення робіт, а в 2018 році - додатково залучено ще 72 тис. грн. для реалізації проекту «Капітальний ремонт ЗОШ І-ІІІ ст. с.Висипівців» і 8,5 тис. грн. на придбання кухонного обладнання. Забезпечення твердим інвентарем проведено за рахунок Тернопільської обласної організації товариства Червоного Хреста.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч