Новітнє інтерактивне та мультимедійне обладнання, сучасні учнівські меблі, оновлені кабінети природничо-математичних предметів та багато іншого змогли побачити 21 травня ц.р. відвідувачі простору «Арсенал ідей Нової української школи», який представили в Одеській області.

 

Зразки оновленого освітнього простору зайняли майже тисячу квадратних метрів зали Південноукраїнського Національного педагогічного університету імені Костянтина Ушинського. Сучасне шкільне обладнання на виставці представили більше 30 кращих українських виробників.

«Нова українська школа – це про те, щоб перетворити школи не тільки в місця, де дітям дають знання. У школі також повинні давати дитині вміння самореалізовуватися, справлятися зі складними проблемами, радіти життю, захищати своє емоційне здоров’я і розуміти іншу людину. Ми це починаємо з початкової школи. Для цього зараз проходять підвищення спеціалізації 2000 вчителів, які будуть брати перший клас. Я вважаю, що після проведеного на цій виставці дня, присутні отримають порцію натхнення, нової інформації, що є надзвичайно корисною, аби ми могли створити нову якість освітнього простору і нову якість початкової школи в Україні», – підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Наразі «Арсенал ідей для Нової української школи» відвідали вже понад тисяча осіб. Серед них – представники освітянської громадськості України, педагоги та директори навчальних закладів загальної середньої освіти, педагогічних училищ Одеської області, делегації з Кіровоградської, Херсонської та Миколаївської областей.

Цього ж дня відбулася нарада з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, управлінь (відділів) освіти і науки міських рад міст обласного значення – обласних центрів під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, яка детально зупинилася на важливій проблемі – «Створення умов для здобуття якісної, сучасної та доступної освіти». З присутніми поділилися інформаціями заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе («Впровадження проекту «Новий освітній простір») і заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей («Оптимізація мережі закладів професійної освіти»). Обговорено питання щодо здійснення аудиту в перших класах початкової школи, забезпечення їх ігровими матеріалами ЛЕГО; про друкування і забезпечення закладів освіти новими підручниками для 1, 5 і 10 класів. Особливо було зроблено акцент на забезпеченні умов для якісного навчання, зокрема й дітей з особливими освітніми потребами, ішла мова про забезпечення доступності до навчальних закладів осіб з інвалідністю, підготовці нових ДБН для пандусів.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч