В 2018 році в Тернопільській області  реалізовуватиметься унікальний проект, за яким усі учні перших класів (12 300 осіб) отримають додаткові можливості для своєї самореалізації.

 

«Кількість класів не відповідає кількості дітей, тому що багато батьків обирають індивідуальне навчання для малюків. Дані конструктори "LEGO", а це шість цеглинок, отримає кожна дитина без винятку. За попередніми даними у Тернопільській області до першого класу йде 12 300 дітей, тобто усі діти отримають набори», — повідомила начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Ольга Хома.

Також Ольга Хома розповіла, що  конструктори для дітей закупили згідно з вимогами  Нової української школи, де першокласники будуть навчатися за новою системою.  На початку вересня кожен клас отримає великі PlayBox LEGO набори.

 «Держава спрямовує щонайменше 10 тис. грн. на створення належних умов для навчання та для того, щоб учень-першокласник відчував мотивацію іти до школи. Ці гроші підуть на те, щоб кожному учневі придбати нову парту, а для класу -  дидактичний матеріал і забезпечити комп’ютерним обладнанням», – поінформував голова облдержадміністрації Степан Барна.

Якщо змістом клас наповнює держава, то форма, або іншими словами, ремонт класів – залишається за владою на місцях, яка на ці потреби має спрямувати кошти з місцевого бюджету.

«Ми домовилися, що дидактичний матеріал, парти, комп’ютерне обладнання купляємо за рахунок держави, а ремонт приміщень роблять органи місцевого самоврядування. Тому говорю наступне: якщо у батьків, які повели дітей у перший клас будуть вимагати гроші чи то на ремонт, чи то устаткування, прошу інформувати мене та управління освіти й науки обласної державної адміністрації. Це наша принципова позиція», – акцентував керівник області.

Він також додав, що держава спрямувала значні кошти на капітальні видатки в усі освітні заклади Тернопільщини. Тому це суттєво має покращити умови навчання дітей у школах.

«Наша головна мета – зреалізувати освітню реформу щонайменше за п’ять наступних років. Тому маленькими кроками рухаємося до її досягнення», – зауважив очільник краю.

Школи Тернопільщини отримали комплекти «ЛЕГО» для навчання першачків (відео).

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч