З 29.10. по 02.11 ц.р. на базі Залішицької державної гімназії проходив Форум: Нова українська школа.

 

Протягом п’яти надзвичайно активних та цікаво спланованих днів учасники проекту мали змогу прослухати тренінги з різних тем, зокрема «Місія школи та шкільна культура», «Особистісно-орієнтований підхід у навчанні», «Моніторинг та оцінювання», «Розвиток STEM навичок у школі», «Основні принципи навчання дорослих», «Академічна доброчесність», «Диференціація», «Інклюзивна освіта», «Комунікативний метод», «Заохочення здорового способу життя», «Екологічне виховання в школах», «Емоційний інтелект», «Громадянська освіта», «Усвідомлення культурних відмінностей», «Сприяння командній роботі», «Створення доброзичливої атмосфери в школі», «Створення проектів з учнями».

Набуті знання представники кожної області презентували у вигляді проектів семінарів, які найближчим часом будуть реалізовані ними. Це, наприклад, семінари «Педагогіка партнерства. Бачити людину в іншому» (Черкаська обл.), «Академічна доброчесність як наскрізна етична політика школи» (Донецька обл.), «Здорова школа» (Волинська обл.), «Стилі спілкування» (Хмельницька обл.), « Диференціація як засіб вдосконалення освітнього процесу» (Рівненська обл.), «Особливості організації інклюзивної освіти в закладі освіти» (спільно Київська, Житомирська та Харківська обл.).

Учасники Форуму, працюючи над спільними завданнями, діяли як щирі однодумці, справжні друзі: навчаючи – вчилися, обмінювалися досвідом, ділилися найсокровеннішим, не зупинялися на досягнутому, бо ж перед собою мали велику мету – поступ до розбудови НУШ.

Урочиста церемонія закриття Форуму розпочалася з вітального слова Пілар Робледо, представника Корпусу Миру в Україні, відповідальної за впровадження програм і навчання волонтерів Корпусу Миру. Поважна гостя була вражена енергією, активністю учасників та магією творчої атмосфери заходу. Пілар зазначила, що представники Корпусу Миру з радістю спостерігають за змінами, які відбуваються в освіті України. НУШ, на її думку, – це майбутнє, потужне й прекрасне. А лідери, що зібралися на цьому Форумі, створили чудову концепцію для кращого навчання українських школярів. Корпус Миру, за словами гості, обов’язково підтримуватиме креативних освітян.

Зі словами вдячності до організаторів заходу звернулися також тренери. Габріель Кортез, волонтер Корпусу Миру з розвитку лідерських здібностей на Хмельниччині, переконаний, що Форум буде найкращим спогадом за 2 роки перебування в Україні. Після повернення додому обіцяв зробити все, щоб американці більше дізналися про волелюбний український народ, його культуру, щедрість і гостинність. Габріель щиро радий тому, що став частинкою людей, які піднялися на Революцію Гідності. Волонтер побажав усім натхнення й удачі на шляху до вдосконалення життя своїх дітей, своєї країни.

Тай Сміт, волонтер молодіжного розвитку на Тернопіллі, зауважив, що Форум – це синтез чудових ідей, які хочеться запозичити й обов’язково втілити. Усіх учасників проекту Тай спонукав ставати тренерами у своїх громадах, бо маленька робота кожної людини – це крок до великого майбутнього.

Слова вдячності за організацію прекрасного проекту висловили й учасники Форуму. Так, представники Дніпропетровщини, області на межі війни і миру, переконані, що протягом цих п’яти днів у Заліщиках відбувалося урочисте свято НУШ.

Директор Володимир Кений із Закарпаття висловив сподівання, що за аналогом Корпусу Миру США в Україні незабаром запрацює Корпус Добра. А разом вони утворять надпотужну організацію – Корпус Миру, Добра й Успішності.

Учителі Донеччини та Луганщини послали меседж усій Україні: «Освіта – це любов, яка має об’єднувати нашу державу. Хай береже нас Господь!».

Здоров’я, добра, миру й успіхів у всіх починаннях зичили учасникам Форуму й організатори. Войчишин Олександра, директор Заліщицької державної гімназії, подякувала всім за активну роботу, щирість, доброзичливість, особливо професорам зі США Сіоні Чо та Леслі Бохан, які, в свою чергу, високо оцінили рівень шкільної культури в гімназії, інноваційні методики викладання та з захопленням підтримують участь гімназії у міжнародних програмах Microsoft Showcase Schools, eTwinning Schools, Level Up Village. Велика подяка за тісну співпрацю прозвучала і на адресу представників Корпусу Миру в Україні та волонтерам. Ірина Лучин жаліла, що час збіг так швидко, і зазначила, що результати роботи команд вражаючі. Учитель сподівається на подальшу активну співпрацю всіх учасників проекту.

Містер Еміль Гейбл розповів присутнім, що перші кроки до організації цього Форуму стали поворотними в його житті. Ще у серпні він думав повертатися в Америку, а сьогодні планує залишитися в Україні ще на рік, щоб будувати НУШ. Спершу, як зауважив Еміль, Заліщики вкрали його серце, а тепер уже Україна. Для містера Гейбла Форум був великим виявом любові, за що волонтер щиро дякував усім.

Логічним завершенням заходу стало побажання якнайшвидше зустрітися знову для генерування нових ідей та урочисте вручення сертифікатів про участь у Форумі, підписаними заступником міністра освіти і науки України Павлом Хобзеєм, директором Корпусу миру в Україні Майклом Кетовером та представником посольства США Джоном Сільвером.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч