02 листопада ц.р. у Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада з керівниками обласних департаментів (управлінь) освіти і науки.

 

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у виступі наголосила учасника наради на особливості реалізації вимог закону, що стосуються державної підсумкової атестації в системі профтехосвіти, ліцензування навчальних закладів, зміни у власних статутах їх правильних назв, трудових відносин в системі освіти (щодо порядку звільнення працівників), проведення у поточному навчальному році предметних учнівських олімпіад.

Міністр також зазаначила, що значна частка норм Закону «Про освіту» вже вступила в силу, зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.

«Окрім беззаперечного факту, що Закон має виконуватись, існує й інше – у суспільстві побутує міф, що батьки практично повністю фінансують освіту. Очевидно, що це не так. Прозора фінансова звітність, по-перше, допоможе нам оцінити, скільки реально коштів зараз українське суспільство вкладає у шкільну освіту і яку частку складає цей тіньовий бюджет освіти, а, по-друге, нарешті дати нашим батькам прозору картину того, на що витрачаються їхні кошти. Давайте разом зараз визначимо оптимальну дату, коли ми можемо вимагати від усіх шкіл оприлюднення цих даних. Впевнена, що краще вас – керівників обласних управлінь – ніхто не розуміє роботу шкіл на місцях», –підерслила Лілія Гриневич.

Спільно з керівниками управлінь освіти було вирішено, що час до 1 грудня – достатній період, аби забезпечити виконання цієї норми закону.

«Думаю, що варто, аби ви на місцевому рівні закріпили цей термін відповідним документом. Тоді протягом грудня потрібно провести моніторинг виконання закону. На жаль, у нас часто буває так, що якщо вимога закону не підкріплена певною відповідальністю – вона просто не виконується. Тому, було б правильно, якби ті заклади, які не виконають вимогу, понесли відповідальність, наприклад, керівники отримали догану», – додала Міністр.

У нараді брала участь начальник управліління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч