Слухачі Підгаєцької філії обласного відділення МАН України  взяли участь у науковій конференції, приуроченій важливій історичній події - 350-й річниці битви під Підгайцями.

 

Необхідно завжди пам’ятати тих героїв, які поклали свої голови на полі бою за рідну землю, незалежність України. З нагоди героїчної  пам’ятної  битви в Підгайцях відбулася  конференція за участю провідних науковців. Усі присутні з цікавістю слухали про історичну подію, її причини та наслідки в розповідях  Брехуненка Віктора Анатолійовича, доктора історичних наук, професора, завідувача відділу теорії, історії археографії та споріднених джерелознавчих наук Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського НАН України; Луняка Євгена Миколайовича, доктора історичних наук, доцента Ніжинського педагогічного університету ім. Миколи Гоголя; Пришляка Володимира Васильовича, кандидата  історичних наук, доцента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки; Свінціцького  Дмитра Володимировича, аспіранта Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (випускника обласного відділення МАН України).

​Слухачі секції історії України, правознавства, етнології, історичного краєзнавства, географії мали можливість поспілкуватися з доповідачами та обговорити актуальні теми для наукового дослідження. Учні, прислухаючись до слів науковців усвідомили те, що, вважаючи себе європейцями, ми повинні виховувати в собі вміння сприймати історичну правду такою, якою вона була і є, з певним внутрішнім аналізом дій і вчинків. Бо в мирі та єдності – сила народу.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч