Нещодавно відділ освіти, молоді та спорту Лановецької райдержадміністрації та районний методичний кабінет провели територіальний етап конкурсу пошукових і науково-дослідницьких робіт щодо вивчення діяльності ОУН і УПА в роки Другої світової війни та післявоєнні роки на території Тернопільщини.    

    

На конкурс були представлені роботи учнівських пошукових груп з 12 навчальних закладів та  гуртка «Історичне краєзнавство» Лановецького районного комунального Будинку дитячої та юнацької творчості.

Журі конкурсу відзначило належний рівень, ґрунтовність, наукову достовірність та  цікавий  краєзнавчий матеріал у поданих  роботах.

У досліджені про життя та діяльність Івана Климишина «Крука» учні          9 класу Верещаківської ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом вчителя історії ХОМ’ЯКА О.В. подали конкретний матеріал, спогади односельчан, перекази про цю легендарну особистість. Робота експедиційного загону «Дослідник» гуртка «Історичне краєзнавство» РКБДЮТ під керівництвом ЛИСАК Т.П. презентує легендарні постаті борців УПА на теренах Лановеччини. Цікавим, з відповідним художнім оформленням, є дослідження учнів Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів  під керівництвом ФІЛЮК О.В. про зв’язкову УПА Уляну Стасюк-Нагорну. Під назвою «Незламне покоління» подано життєпис ще однієї зв’язкової Євдокії Буднік-Кекіш, який презентували її односельчани, учні Чайчинецької ЗОШ І-ІІ ступенів (керівники НАСАДЮК В.С., НАСАДЮК М.М. та  МІДА З.І.). Змістовне та глибоко хвилююче дослідження про родину Ковальчуків із Борщівки, члени якої були учасниками УПА, підготувала вчитель історії БУРАК Ю.В. разом із пошуковою групою «Стежками рідного краю» учнів Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 . Відеофільм про ланівчанина Г. Басюка, який за участь в УПА відбув покарання у таборах, відзняли учні  9 класу НВК «Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів-ліцей ім. Юрія Коваля» разом із керівником – вчителем історії БЛИЗЮКОМ Ю.М.

Переможцями районного етапу конкурсу стали роботи:

«Нескорений» (життя та діяльність Івана Климишина «Крука») учнів Верещаківської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник – вчитель історії ХОМ’ЯК О.В.);

 «Національно-визвольний  рух  40-50-х років ХХ століття на Лановеччині. Події. Факти. Постаті» експедиційного загону «Дослідник» гуртка «Історичне краєзнавство» Лановецького РКБДЮТ (керівник  ЛИСАК Т.П.)

Загалом, зібраний матеріал є цікавим, змістовним та таким, що може бути використаним у навчально-виховному процесі та укладанні тематичного посібника.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч