З 25 по 27 жовтня 2017 року на базі Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді відбувався Всеукраїнський семінар-практикум голів обласних методичних об'єднань гуртків радіоелектронного конструювання.

 

У заході взяли участь голови обласних методичних об’єднань з Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської, Вінницької, Волинської, Чернівецької, Львівської, Хмельницької, Івано-Франківської, Тернопільської областей та Українського державного центру позашкільної освіти.

Під час відкриття Всеукраїнського семінару-практикуму голів обласних методичних об’єднань гуртків радіоелектронного конструювання учасників заходу привітали:

 • Калита Г.С., завідувач лабораторії радіоелектроніки і зв’язку Українського державного центру позашкільної освіти;
 • Кохан Й.І., директор Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді;
 • Трач М.В., голова президії Тернопільської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України;
 • Собчук А.Г., директор центру радіокомпонентів «Берека».

Упродовж роботи семінару опрацьовано цілий ряд питань. Також проведені майстер-класи на базі лабораторії радіоелектронного конструювання Тернопільського обласного комунального центру науково-технічної творчості школярів та учнівської молоді:

 • - Інноваційні методи виготовлення друкованих плат на заняттях гуртків радіоконструювання та використання макетних плат для безпайкового монтажу – Русаков О.О., керівник гуртка радіоелектроніки Тернопільського ОКЦНТТШУМ ;
 • - Використання РІС-контролерів при проектуванні радіоелектронної апаратури – Стеценко В.О., керівник гуртка радіоелектронного конструювання Тернопільського ОКЦНТТШУМ.

 Другий день розпочався з екскурсії до музею Івана Пулюя, знаменитого фізика і електротехніка, громадсько-політичного діяча, знаменитого вченого України, що знаходиться у Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя.

Учасники також мали можливість ознайомитися з роботою та досягненнями творчих колективів Центру дитячої творчості Микулинецької об'єднаної територіальної громади та Комунального закладу Тернопільської міської ради "Станція юних техніків".

В програмі заходу:

 • з вітальним словом виступив директор КЗ ТМР "СЮТ" Ковальчук О.С.;
 • презентація роботи КЗ ТМР "СЮТ";
 • майстер-клас "Конструювання автомобілів для перегонів з кубиків LEGO;
 • майстер-клас "Можливості використання платформи Arduino на гуртках радіоелектроніки";
 • показові польоти квадрокоптера, демонстрація навчальної програми "Стимулятор польотів радіокерованої моделі".

Учасники семінару також поділитися досвідом роботи та раціоналізаторськими розробками.

 В останній день роботи за круглим столом обговорили Умови проведення Всеукраїнських змагань з радіоелектронного конструювання на 2018 рік, а також презентували свій власний досвід з проведення занять, демонстрували цікаві інноваційні схеми та розробки, ділилися досвідом співпраці з батьками і громадськістю та прийняли відповідні рішення, щодо покращення роботи гуртків цього напряму.

Учасники семінару-практикуму висловили щиру подяку організаторам заходу за змістовну програму, можливість отримати новий досвід та приємні враження

 

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч