У травні 1995 р. президенти США і України підписали спільну заяву про співробітництво в космосі щодо спільної космічної експедиції, складовою якої був освітній проект, що включав співпрацю викладачів і учнів обох країн – дослідження рослин у космосі.

 

Під час польоту Леоніда Каденюка 19 листопада – 5 грудня 1997р. на космічному коробіі NASA «Колумбія» системи «Спейс-Шатл» вчителі та учні США і України вивчали життєвий цикл Астророслин в умовах земної гравітації, тоді як український космонавт проводив подібні дослідження в умовах космосу. В престижному експерименті брали участь тернопільські педагоги й вихованці. Координатором цього освітнього проекту виступив Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

З нагоди 20-річчя польоту українського космонавта Л. Каденюка в космос та експериментів, які проводились на орбіті, в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся тематичний круглий стіл. Учасниками заходу стали вихованці й педагоги закладу освіти, а також безпосередні виконавці експерименту. Зі спогадами про  дослідження рослин у космосі поділились наукові керівники проекту: Володимир Андрійчук, доктор технічних наук, професор Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя та Володимир Кондратюк, доктор медичних наук, професор Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч