12 квітня 2018 р. в обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбувся обласний зліт юних натуралістів, в якому взяли участь понад 100 учасників – учні, вихованці, педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Захід проходив у шести номінаціях: «Учнівські лісництва», «Учнівські виробничі бригади, трудові аграрні об’єднання», «Екологічні експедиції, походи, польові практики», «Квітуча Україна», «Плекаємо сад», «Секрети великоднього хліба».
За підсумками роботи й оцінкою журі переможцями стали в номінаціях:
- «Учнівські лісництва»
І місце: Лотоцька Марія, Мазур Роман, учні 8 класу Сосулівської ЗОШ І-ІІ ст. Чортківського району (керівник: Погріщук О.К.).
ІІ місце: Вишньовська Ганна, Чайковська Галина, учні 8 класу КЗ «Лучківська ЗОШ І-ІІ ст. Тернопільської районної ради» (керівник: Люба О.В.).
ІІІ місце:
- Міньковська Софія, учениця 9 класу Стіжоцького НВК Шумського району (керівник: Саланда Т.Ф.);
- Ситник Тетяна, Васильків Олена, учениці 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Цеброва Зборівського району (керівник: Леськів З.М.).
- «Екологічні експедиції, походи, польові практики»
І місце: Сторож Тетяна, учениця 9 класу Іванчанської ЗОШ І-ІІ ст. Збаразького району (керівник: Бутрин С.С.).
ІІ місце:
- Сторожук Тетяна, учениця 5 класу Бодаківської ЗОШ І-ІІІ ст. Вишнівецької ОТГ Збаразького району (керівник: Сторожук І.О.);
- Макаранюк Оксана, учениця 8 класу Латковецької ЗЗСО І-ІІ ст. Мельнице-Подільської ОТГ Борщівського району (керівник: Ганусяк М.М.).
ІІІ місце:
- Голик Олег-Іван, Городисько Зоряна, учні 9 класу Трибухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Трибухівського ОТГ Бучацького району (керівник: Голик А.І.);
- Дзяд Надія, учениця 10 класу Кременецької ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Кременецької міської ради (керівник: Олійник О.В.).
- «Квітуча Україна»
І місце:
- Терлецька Дарина, Корнелюк Катерина, вихованки гуртка «Лікарські рослини» Позашкільного комунального навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Бережанської міської ради (керівник: Ліннік І.С.);
- Плецан Сніжана, учениця 9 класу Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чортківського району (керівник: Бойчук Л.В.).
ІІ місце:
- Бойко Аліна, вихованка гуртка «Флористика та фітодизайн інтер’єру» Монастириського районного комунального будинку дитячої та юнацької творчості (керівник: Бойко Г.П.);
- Пригар Аліна, учениця 8 класу Горішньовигнанського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» Чортківського району (керівник: Кінь Г.В.);
- Івашків Наталя, учениця 11 класу Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. Козівського району (керівник: Івашків Г.І.).
ІІІ місце:
- Біленька Олеся, учениця 3 класу Болязубської ЗОШ І ст. Збаразького району (керівник: Ткач О.І.);
- Слободян Анастасія, учениця 7-В класу Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (керівник: Нечукаєва Н.В.).
- «Учнівські виробничі бригади, трудові аграрні об’єднання»
І місце: Медвецька Анна, Тищук Яна, Попівчак Вероніка, вихованці гуртка «Юні овочівники» Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник: Федун Г.Р.);
ІІ місце:
- Яремій Максим, учень 10 класу Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.№3-гімназія імені Романа Андріяшика» Борщівської ОТГ Борщівського району (керівник: Бачик М.М.);
- Мисевич Христина, учениця 7 класу Глибочецької ЗОШ І-ІІІ ст. Борщівського району (керівник: Осьо О.І.).
ІІІ місце: Верницький Сергій, Бенцал Ірина, вихованці гуртка «Юні овочівники» Зборівського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник: Федчина Г.М.).
- «Плекаймо сад»
І місце: Поліщук Уляна, учениця 6 класу, Шевчук Максим, учень 9 класу Великовікнинської ЗОШ І-ІІІ ст. Збаразького району (керівник: Поліщук М.І.).
ІІ місце:
- Горин Олександр, учень 9 класу Джуринської ЗОШ І-ІІІ ст. Чортівського району (Братків О.І.);
- Вольська Катерина, учениця 7 класу Скориківської ЗОШ І-ІІІ ст. Скориківської ОТГ Підволочиського району (керівник Чорній І.Б.);
- Клим Інна, учениця 10 класу Кудринецької ЗЗСО І-ІІІ ст. Мельнице-Подільської селищної ради Борщівського району (керівник: Клим Л.Я.).
ІІІ місце: Боднарчук Михайло, учень 8 класу Дністровського закладу ЗСО І-ІІ ст. Мельнице-Подільської селищної ради Борщівського району (керівник: Боднарчук М.С.).
- «Секрети великоднього хліба»
І місце: Лукаш Вікторія, вихованка гуртка «Хлібознавець» Гушинської ЗОШ І-ІІ ст. Борщівського району (керівник: Верига Г.І.)
ІІ місце:
Білий Денис, вихованець гуртка «Умілі руки», Білий Тарас, вихованець гуртка «Рослини – символи України» Козівського дитячого парку «Лісова пісня» (керівник: Олійник М.М.).
ІІІ місце:
Родина Клим Людмили Ярославівни, вчителя біології Кудринецької ЗЗСО І-ІІІ ст. Мельнице-Подільської селищної ради Борщівського району.
Переможці обласного зльоту будуть представляти Тернопільську область на всеукраїнських етапах конкурсів.