Олександра Хомишин,  вихованка обласного відділення МАН України,   побувавши цьогоріч у профільній школі Малої Академії вже вчетверте і вдруге за підсумками ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, де отримала диплом ІІІ ступеня у секції «Експериментальна фізика», поділилася своїми враженнями.


За її словами, тут, протягом тижня, учні з усієї України мали змогу відвідувати лекції, на яких поглиблено вивчали певну галузь фізики, після чого розв’язували задачі, а також виконували лабораторні роботи. Подібний досвід не завжди можна отримати в школі, тому практична частина здебільшого викликала найбільше захоплення та інтерес. Кожна сесія профільної школи (літня, осіння, зимова) має свою тему: від оптики до ядерної фізики. Цього року в літній школі ми вивчали основи термодинаміки – фундаментальної фізичної науки, яка вивчає загальні властивості макроскопічних систем та процеси перетворення матерії, пов’язані з вивільненням або поглинанням енергії, звертаючи особливу увагу на поняття ентропії.
Протягом літньої школи ми також працювали на полігоні з металошукачами, запускали дрон, а також побували у Ботанічному саду ім. Гришка, де відвідали Парк корупції. Свої враження від візиту пізніше представили плакатами.
Окрім того, традиційно напередодні закриття школи ми захищали проекти на різні теми: «Ефект Мпемби», «Залежність сили притягання магніта від температури», «Поглинання сонячної енергії різними кольорами», «Вплив світла на швидкість обертання радіометра», «Фізика баскетболу: куди дівається енергія підстрибуючого м’яча», «Передача тепла в баці шляхом конвекції», над якими працювали впродовж тижня перебування в Києві. Мені дуже сподобалось те, що презентувати роботи потрібно було англійською мовою, а після виступу кожен отримував поради фахівця у галузі академічної англійської.
Також під час школи ми мали й інженерне завдання. Поділившись на команди, конструювали сонячні печі. Потрібно було придумати оптимальну форму та врахувати інші складові для досягнення максимальної ефективності. В останній день пічки було випробувано просто неба.
Для мене літня школа МАН – це тиждень незабутніх вражень. Проводячи час у науковій атмосфері, ти маєш можливість познайомитись з однодумцями, обмінятись досвідом та емоціями. Після цього хочеться повертатись сюди знову і знову.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч