Дослідження в Антарктиді – сфера, де Україна представлена серед двох десятків провідних держав світу. Отриманні зі станції «Академік Вернадський» дані дають змогу краще зрозуміти процеси, пов’язані з глобальним потеплінням, а також біорізноманіття, на яке воно впливає.

 

Національний антарктичний науковий центр та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді ініціював проведення Науково-освітнього проекту: «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди» в рамках Міжнародного наукового проекту «Дослідження стану виводкових колоній пінгвінів P. papua та P. Adeliae в підрайоні ККАМЛР 48.1 з використанням мережі фотокамер CEMP (CCAMLR Ecosystem Monitoring Program)».

Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді долучився до даного проекту. Вихованці Центру (координатор проекту в області: Наталія Шум’як) проводять моніторингові дослідження щодо комплексного вивчення хронології та успішності розмноження пінгвінів P. papua та P. Adeliae як головних споживачів антарктичного криля.

При виконанні досліджень вихованці мають змогу ознайомитись з поведінковими реакціями пінгвінів у гніздових колоніях; оволодіти навичками камерального опрацювання інформації з фотознімків та її аналізу, узагальнення отриманих даних; отримати досвід роботи в міжнародному науковому проекті і долучитися до зусиль світової науки по збереженню живої природи на планеті.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч