У Тернопільській області незабаром діятимуть чотири багатопрофільні центри профтехосвіти.

 

У 17-ох навчальних закладах професійної технічної освіти області, на загальну кількість 1555 місць регіонального замовлення, цьогоріч зараховані 1492 учні. Натомість у шістьох закладах профтехосвіти Тернополя на 1189 місцях —1187 учнів. Про це повідомив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Юрик під час засідання регіональної ради з питань розвитку професійної освіти при обласній державній адміністрації.

«Певний недобір учнів спостерігається в економічних  спеціальностях, а також професіях стратегічного виробництва. Найкращі показники по області — у сфері сільського господарства. Збалансована ситуація стосовно спеціальностей швейного виробництва та обслуговування», — зазначив Юрій Юрик.

Під час засідання члени регіональної ради обговорили питання виділення коштів на відкриття навчально-практичного центру для підготовки робітників спеціальності «швачка, кравець, закрійник»  на базі ДНЗ «Кременецький професійний ліцей».

Місця регіонального замовлення у навчальних закладах, де набір не виконаний, безперечно, потребують коригування, яке відбуватиметься згідно з виділеною кількістю місць. На цьому наголосила начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома.

«Зміни, насамперед, стосуються Зборівського коледжу, де не був виконаний обсяг регіонального замовлення. Мова йде і про Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою підготовкою, де не було виконано регіонального замовлення спеціальності «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Це також стосується і Чортківського ВПУ, де не виконано обсяг замовлення в галузі «торговельно-комерційна діяльність», — зазначила Ольга Хома.

У той же час, за її словами проект обласної програми розвитку та підвищення якості професійної освіти на 2018-2022 роки передбачає створення в області чотирьох регіональних багатопрофільних центрів, у яких діятимуть сучасні навчальні лабораторії.

«Перший центр, що планується на базі Кременецького професійного ліцею об’єднає Почаївське та Шумське вищі профтехучилища,  Вишнівецький професійний ліцей та навчальний заклад у Ланівцях. Другий — навчальні заклади у Чорткові, Заліщиках, Борщові та Буданові (центр у Чорткові). Третій центр укрупнить Бучацьке ВПУ  з Підгаєцьким аграрним ліцеєм. І четвертий — об’єднає заклади профтехосвіти у Скалаті, Підволочиську та Хоросткові (центр у Скалаті)», — зазначила Ольга Хома.

У той же час вже подані документи на розгляд до Кабінету Міністрів України про передачу в комунальну форму власності професійно-технічного училища № 34 смт Коропець з подальшим його входженням у спільну освітянську структуру з Коропецьким ліцеєм-інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою. За словами Ольги Хоми, це дасть змогу ліцеїстам в майбутньому одночасно отримувати додаткову спеціальність. 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч