Забезпеченню рівного доступу дітей до якісної освіти у сільській місцевості сприяє створення опорних навчальних закладів шляхом об’єднання малокомплектних шкіл, зміни їх типу/або ступеня, реорганізації тощо.

 

Cтаном на 15.06.2017 р. в області функціонують 16 опорних навчальних закладів та їх 42 філій, у яких навчаються 7 244 учні. Зокрема, у районах створено 9 опорних шкіл:

 1. Потуторська ЗОШ І-ІІІ ступенів Бережанської районної ради;
 2. Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів ім. О.С. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м.Заліщики;
 3. Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Лановецької районної ради;
 4. Монастириська ЗОШ І-ІІІ ступенів Монастириської районної ради;
 5. Козівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1;
 6. Навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів № 2 – дошкільний навчальний заклад» м.Хоростків Хоростківської міської ради Гусятинського району;
 7. Доброводівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Доброводівської сільської ради Збаразького району;
 8. Комунальний заклад Мишковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів Тернопільської районної ради;
 9. Горинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременецької районної ради.

В об’єднаних територіальних громадах функціонують 7 опорних закладів:

 1. Стрілковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Борщівської районної ради;
 2. Микулинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Микулинецької селищної ради;
 3. Скалатська ЗОШ І-ІІІ ступенів Скалатської міської ради;
 4. Новосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Мирона Зарицького Новосільської сільської ради.
 5. Теребовлянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Теребовлянської міської ради;
 6. Шумська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.
 7. Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ступенів Підволочиської селищної ради.

У 2016/2017 навчальному році до опорних шкіл довозились 1 293 дитини. Для забезпечення підвезення учнів до опорних навчальних закладів у 2016 році придбано 10 шкільних автобусів, у тому числі 1 – за рахунок залишку освітньої субвенції та 9 – на умовах співфінансування.

         Забезпечується першочергове використання коштів освітньої субвенції для оснащення опорних шкіл кабінетами природничо-математичного циклу, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійними засобами навчання.

Відповідно до наказу управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 15 лютого 2017 року № 58 «Про створення опорних навчальних закладів» керівниками місцевих органів управління освітою спільно з районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, радами об’єднаних територіальних громад реалізується комплекс інформаційно-роз’яснювальних заходів серед громадськості, батьків учнів щодо необхідності оптимізації мережі навчальних закладів, утворення опорних шкіл та їх філій, що сприятиме забезпеченню рівного доступу дітей сільської місцевості до якісної освіти.

Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти забезпечується науково-методичний та інформаційний супровід роботи опорних навчальних закладів області.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч