У Хмельницькому відбувся Всеукраїнський семінар на тему “Основні питання розвитку професійної освіти”, організований за підтримки Міністерства освіти і науки України та програми “U-LEAD з Європою”. Для обміну кращими практиками та досвідом реформування системи професійної освіти зібралися освітяни з усіх областей України.

 

З ними зустрілися заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, директор Департаменту професійної освіти Міністерства Микола Кучинський та заступник директора Департаменту професійної освіти Міністерства Катерина Мірошниченко, представник Республіки Польщі в Програмі “U-LEAD з Європою” Міхал Кубіш.

Першим учасників семінару привітав Міхал Кубіш, який розповів про роботу програми “U-LEAD з Європою” у сфері підтримки розвитку системи профтехосвіти в Україні. Зокрема, за його словами, в рамках цієї ініціативи відбувається дослідження та вивчення методик і підходів до аналізу ринків праці. Така робота проводиться в режимі пілотного проекту поки що тільки в Рівненській та Львівській областях, але надалі планується поширення таких практик на  всю територію України. Друга ініціатива – розвиток регіональних  рад професійно-технічної освіти, які вже починають працювати в Україні, розробка методичних рекомендацій щодо забезпечення їх ефективної роботи. Третя ініціатива – проведення зустрічей фахівців, що приймають рішення в галузі ПТО на рівні регіонів, першою з яких є  сьогоднішня.

Міхал Кубіш висловив надію, що під час таких семінарів будуть напрацьовані спільні думки та ідеї, що дозволять вивести профтехосвіту на якісно новий рівень, а європейські партнери в свою чергу надаватимуть фінансову та консультаційну підтримку їх впровадження.

Привітали учасників та ознайомили з досягненнями розвитку профтехосвіти Хмельниччини заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук та заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, які підкреслили важливість подальших реформ у цьому напрямку. Підготовка необхідних для ринку праці кваліфікованих робітничих кадрів, за їх словами є важливим компонентом розвитку економічного потенціалу краю і підтримка бізнесу, промисловості й торгівлі.

Валерій Цезарович зазначив, що на шляху реформування ПТНЗ Хмельниччина обрала шлях створення спеціалізованих центрів професійно-технічної освіти. Такий центр профтехосвіти у сфері послуг створено у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському. Також заплановано створення центру з підготовки кадрів для потреб сільського господарства на базі профтехучилища у м.Деражня. “Це дозволяє сконцентрувати кошти в одному напрямку, більш ефективно оновити матеріальну базу та підготувати дійсно затребувані кадри,” – підкреслив посадовець.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, у виступі наголосив, що розвиток професійно-технічної освіти в Україні визначено одним із важливих пріоритетів Уряду. Він зазначив, що перший етап реформування цієї галузі освіти був досить складним для всіх, адже не було чіткого розуміння самого процесу та його завдань на рівні областей. Наразі ситуація змінюється, в тому числі і завдяки активній роз’яснювальній роботі, що проводиться міністерством.

“Зараз на рівні областей є чітке розуміння того, що професійна освіта – це перш за все не стаття витрат, а запорука майбутнього розвитку. Наразі наше першочергове завдання донести це розуміння до керівників місцевого самоврядування, які мають здійснювати фінансування закладів профтехосвіти на місцях, – зауважив Павло Кузьмич. – Адже професійна освіта – це один із важливих інструментів соціального-економічного розвитку краю, який дозволяє забезпечити ефективне функціонування  різних галузей економіки завдяки вирішенню питання кваліфікованих робітничих кадрів.

У ході роботи учасникам семінару презентували розроблений Міністерством освіти і науки проект Концепції розвитку професійної освіти в Україні “Сучасна професійна освіта”. Як зауважив Павло Хобзей, такий документ є дуже важливим, адже  не лише закладає основні напрямки розвитку цієї освітянської галузі, а й є важливим підґрунтям для ефективної співпраці з європейськими партнерами, свідченням системності та серйозності усіх кроків, доказом того, що фінансова підтримка, спрямована на підтримку розвитку професійної освіти з боку Європи, буде використана з максимальною віддачею.

Програмою семінару були передбачені як інформаційні блоки про важливі питання розвитку профтехосвіти, так і робота в групах та тренінгові завдання, що дозволили учасникам не лише здобути нові знання, а й обмінятися досвідом і напрацювати спільне бачення вирішення окремих завдань, з якими освітяни зустрічаються в процесі реформування галузі.

Учасниками всеукраїнського семінару від Тернопільщини були начальник відділу професійної та вищої освіти управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Моравська та директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Тернопільській області Леся Гордійчук.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч