Під час щотижневої скайп-наради з керівниками райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома наголосила на необхідності створення в області інклюзивно-ресурсних центрів.

 

Це завдання визначено ст. 20 Закону України «Про освіту» та постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 №545 «Про затвердження положення про інклюзивно-ресурсний центр».

За її словами, мета інклюзивно-ресурсних центрів – надання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами. Створюють центри на заміну психолого-медико-педагогічних консультацій.

Ці новоутворення, як пояснила Ольга Хома, можуть створюватися з юридичною особою в об’єднаних територіальних громадах, районах та в містах. Засновник створює в об’єднаних територіальних громадах, районах один центр з розрахунку не більше як на 7 тис. дітей та не більше, ніж на 12 тис. дітей у містах та містах обласного значення. Відтак, до 1 вересня 2018 року інклюзивно-ресурсні центри мають бути створені у кожному районі області.

«Об’єднаним територіальним громадам, у яких є 1 тисяча дітей, немає потреби створювати інклюзивно-ресурсні центри. У такому випадку це питання потрібно узгодити і створити інклюзивно-ресурсний центр один на район. Тим більше, що центри фінансуватимуться з державного бюджету, адже на інклюзивну освіту спеціально виділяється освітня субвенція. З цієї субвенції можна спрямовувати кошти на зарплату помічникам вчителя та працівників інклюзивно-ресурсних центрів», – зазначила Ольга Хома.

Водночас, вона поінформувала, що в області при Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти буде створено ресурсний центр, який надаватиме тільки методичні послуги.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч