Учні Кременецької ЗОШ-інтернату, педагоги, технічні працівники взяли активну участь в акції “За чисте довкілля”.

 

Працівники школи прибирали дорожню смугу шляху Кременець – Тернопіль, придорожню територію біля навчального закладу, разом із школярами впорядковували територію біля пам’ятника жертвам масових розстрілів єврейського населення Кременця. Щоденно учні та працівники прибирали чималу шкільну територію: стадіон, дендрарій, автодром, подвір’я.

У третю суботу квітня в Україні щорічно відзначають Всеукраїнський День довкілля, починаючи з 1999 року, згідно з  Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево–Життя» та іншими громадськими ініціативами.

Громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Напередодні Дня довкілля радою школи була спланована робота по прибиранню шкільної території, ліквідації стихійних звалищ сміття на прилеглій до шкільного стадіону території Ботанічного саду, який жителі Кременця перетворили в місце масового відпочинку і дозвілля, зовсім не дбаючи про його чистоту.

Першими до екологічної акції “Чисте довкілля – чисте сумління”, приуроченій Всесвітньому дню довкілля та Міжнародному дню Землі, яку проводив Кременецький ботанічний сад, долучилися учні 3 – 4-х класів разом зі своїми вчителями. Школярі, працюючи парами, в групах, старанно збирали у лісі сміття, якого багато залишили “відпочивальники”. Відрадно, що разом з дітьми працювали і батьки учнів 4-Б класу: Врочинські Петро Миколайович і Надія Леонідівна та Зуб’юк Світлана Ярославівна.

Пізніше до акції приєдналися усі школярі, педагоги та волонтери. Вони наводили чистоту у частині Ботанічного саду, на шкільній території, а також розбивали нові газони, висаджували квіти на клумбах. Адже приємно, коли дерева, кущі і квіти цвітуть не тільки на центральній частині шкільного подвір’я, але й на господарському дворі, біля котельні, при в’їзді на територію школи.

Головна мета таких екологічних заходів – підвищення рівня свідомості українців, у питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища. Адже, якщо буде чистим довкілля, то будуть здоровими і діти, і дорослі.

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч