Важливими завданнями для органів виконавчої влади та управління освітою залишаються вдосконалення матеріально-технічної й навчально-методичної бази закладів освіти різних типів і форм власності та створення якісних умов для навчання й виховання учнів.

Упродовж літнього періоду 2015 року за кошти місцевих бюджетів, спонсорські та благодійні надходження в усіх навчально-виховних закладах проведені поточні ремонти класних кімнат, приміщень загального користування (коридорів, майстерень, їдалень). Значну увагу звернуто на упорядкування спортивно-ігрових майданчиків.

До початку 2015/2016 навчального року відремонтовано 150 приміщень (вікна, двері, підлоги, фасади), 48 покрівель, 19 систем опалення та теплотрас.

Здійснюються заходи з підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів і зменшення споживання природного газу та переведення у 2015 році на альтернативні види палива  котелень/паливних. Уже переведено  на ці види палива котельні в 14 закладах освіти.

Значний обсяг робіт реалізовано для впровадження у закладах освіти області енергозберігаючих технологій. За 10 місяців поточного року проведено заміну       1840 вікон та 570 дверей на енергозберігаючі пластикові. Великий обсяг таких робіт виконується в рамках реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Уведено в дію добудоване приміщення загальноосвітньої школи в с. Бедриківці Заліщицького району. В 2015 році заплановано завершити роботи зі спорудження нового приміщення школи у с. Соколів (126 уч. місць) Теребовлянського, плавального басейну для Козівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, реконструкції з добудовою приміщень школи у с. Оришківці Гусятинського, гімназії м. Заліщики, покращення матеріально-технічної бази (заміна даху) дошкільного закладу № 1 м. Зборова, корпусу № 1  Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст. Підволочиського районів. На ці роботи передбачено 27,7 млн. грн. коштів Державного фонду регіонального розвитку та 3,1 млн. грн. коштів місцевих бюджетів. На даний час область отримала на розвиток галузі освіти 22, 1 млн. грн., з яких освоєно приблизно 12,6 млн. грн.

За кошти обласного бюджету розпочато будівництво очисних споруд у Новосільській школі-інтернаті (вартість робіт складає орієнтовно 1,67 млн. грн.), ведуться роботи  із реконструкції будівлі обласної  комунальної психолого-медико-педагогічної  консультації  (вартість робіт 680 тис. грн., у 2015 році передбачено 350,0 тис. грн.) та санації  будівлі головного корпусу  Бережанської  школи-інтернату І-ІІІ ступенів  з поглибленим вивченням   трудового навчання  (вартість робіт 365 тис. грн., у 2015 році передбачено 75 тис. грн., роботи велися у 2014 році – 205 тис. грн.), замінено покрівлі даху спального та навчального корпусів Заліщицького обласного  багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру (850 тис грн.).

Проводяться роботи щодо забезпечення всіх навчальних закладів твердим паливом. При потребі у вугіллі та торфобрикетах на опалювальний сезон 5782,5 тонни, придбано і завезено 3500,1 тонни, що складає 60,5 % від потреби.

Роботи щодо вдосконалення навчально-матеріальної бази закладів освіти продовжуються.


Facebook

1000 символів ліворуч