19 грудня 2017 р. у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася урочиста академія з нагоди історичної події в житті вузу – зміні керівництва.

 

Святкове дійство в актовій залі розпочалось виконанням Державного Гімну України та Гімну ТНПУ ім.В.Гнатюка, внесенням хоругв університету та факультетів.

У своїй промові багаторічний керманич вишу – академік Володимир Кравець згадав пам’ятні віхи з життя колективу. З цікавістю і зворушенням присутні переглядали на екрані фото – як старі, чорно-білі світлини, так і нові, зроблені сучасними цифтовими гаджетами: на них відображені незабутні миті історії і розбудови одного з кращих українських вишів.

Лунали щирі слова на адресу Володимира Петровича, який десятки літ усі свої сили, розум і душу вкладав у спільну справу розвитку університету. Колеги дякували за мудре керівництво, добрі настанови, наукові здобутки, за стабільно високі рейтингові показники, за педагогічну майстерність, оптимізм і творчій підхід, сміливі рішення, за відповідальність, доброчесність, відмінні особисті якості.

Наказ на призначання нового ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка зачитав голова Тернопільської облдержадміністрації, випускник вузу Степан Барна. Він по-доброму згадував роки навчання на історичному факультеті, який дав достатню базу і поштовх для подальшого кар'єрного зростання, дякував декану, викладачам, університету і особисто ректору, бажав успіхів новопризначеному очільнику – професору Богдану Буяку.

Ректор діючий дав добрі настанови своєму наступнику і передав йому ректорські клейноди. Коли ж Володимир Петрович зняв червону ректорську мантію, зал затамував подих і вибухнув оваціями – на його костюмі рясніли чисельні нагороди і відзнаки. Знаний своєю скромністю, Володимир Петрович вперше постав перед колективом з нагородами лише в день, коли передавав повноваження очільника створеного ним національного університету.

Богдан Буяк щиро подякував присутнім за виявлену довіру, і, заступаючи на посаду ректора університету, проголосив та підписав Присягу, а потім виступив з інавгураційною промовою, в якій окреслив завдання університету в світлі світових тенденцій в в освіті та завдань вищої школи.

Цього святкового дня було багато привітань, квітів та подарунків, дотепних жартів, музики. Вітальні слова звучали від студентів і профспілки, від ректорів тернопільських вишів...

Академія проходила в атмосфері добра і радості. Гості запевняли, що цьогоріч Святий Миколай гідно оцінив роботу ТНПУ ім.В.Гнатюка і був щедрий до нашого університету, а ректор Тернопільського медичного університету ім.І.Горбачевського Михайло Корда подарував від імені медиків майстерно виконаний образ Святого Миколая.

Вітаючи почесного тернополянина, професора Володимира Кравця, Тернопільський міський голова Сергій Надал вручив йому цінний подарунок і запевнив, що місто високо цінує співпрацю з ТНПУ ім.В.Гнатюка. Очільник міста висловив впевненість, що Богдан Буяк на посаді ректора продовжить славні традицій співпраці та побажав йому успіхів.

Від Тернопільської обласної ради з вітальним словом виступив заступник голови, випускник і однокурсник новообраного ректора Любомир Крупа.

Участь у святкових заходах з інавгурації нового ректора брала начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ольга Хома.

На церемонію інавгурації ректора університету – проф. Богдана Буяка – завітали гості і партнери з Польської Республіки: доктор Зигмунд Бонк та доктор Кшиштоф Чайковський. Два виші роблять те, що не вдається досягнути двом країнам: вже не перший рік успішно втілюється програма міжнародного співробітництва ТНПУ ім.В.Гнатюка та Академії ім.Я.Длугоша (м.Ченстохова). Зарубіжні гості не лише вітали Б.Б.Буяка та В.П.Кравця, а й вручили білатеральні дипломи тим, хто брав участь в програмі подвійних дипломів.

Упродовж вечора тішив присутніх музичними дарунками факультет мистецтв: лунала "Дума про Богдана", а запальні українські танці змінювались не менш запальними піснями.

Завершуючи урочисту академію, хор виконав "Многая літа", а ректор Богдан Буяк закликав з натхненням продовжити спільну працю.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч