Функціонування в інфраструктурі фахового освітнього закладу колекційно-дослідного поля – важливий елемент підготовки майбутнього спеціаліста для аграрної галузі.

 

Тому науково-методичний центр «Агроосвіта» надає цьому питанню постійної уваги. Проводяться регулярні огляди-конкурси колекційно-дослідних полів, що діють у навчальних закладах системи агроосвіти, семінари, круглі столи, традиційні «Дні поля», конференції. Тож і в 2018 році для удосконалення цієї роботи на базі ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім.Є.Храпливого» було проведено практичний семінар «Колекційно-дослідне поле та його ефективне використання в освітньому процесі». Керівниками семінару стали методист НМЦ «Агроосвіта» Наталія Євгенівна Деркач та директор Заліщицького коледжу Володимир Степанович Глова.

Володимир Степанович, відкриваючи захід, представив учасників: завідувачів практичним навчанням і агрономічних відділень, заступники директорів з навчальної роботи, голови циклових комісій та викладачі спецдисциплін аграрних коледжів з Мукачева, Кам’янця-Подільського, Борщова, Кіцманя, Бучача, Нової Ушиці, Снятина, Судової Вишні, Золочева, Мирогощі. Згідно з програмою семінару проведено обмін досвідом організації та функціонування колекційно-дослідних полів в аграрних закладах освіти. Учасники обговорили орієнтовне положення про організацію і функціонування колекційно-дослідного поля та внесення змін і доповнень до критеріїв оцінювання участі в огляді-конкурсі.

Наталія Євгенівна зупинилася на сучасних вимогах до фахівця агрономічного спрямування. Практична частина семінару розпочалася оглядом матеріально-технічної бази та навчально-методичним забезпеченням кабінетів Заліщицького коледжу. Було оглянуто колекційно-демонстраційні ділянки, відбувся жвавий обмін думками з приводу діяльності таких ділянок в навчальних закладах.

Згодом учасники семінару відвідали 10 гектарний тепличний комплекс DF «Agro» в Синькові, роботу якого організовано за найпередовішими європейськими та світовими технологіями і є важливою базою для проходження практики студентами.

Завершилася практична частина семінару на колекційно-дослідному полі Заліщицького коледжу, де викладачі В.Ф.Лендел, Я.В.Романович, О.А.Червоногріцька, С.Ф.Грицишин, І.М.Мандзюк ознайомили учасників із його структурою та функціонуванням. Велику роботу з підготовки й проведення семінару в коледжі провели завідувачі технологічним відділенням Р.В.Андрусик та навчально-виробничою практикою О.П.Слободян.

Фото

Війтик Ю.П., викладач коледжу

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч