3 грудня ц.р. у Тернопільському навчально-виховному комплексі «Школі-Ліцей № 6 імені Назарія Яремчука» відбувся обласний етап Міжнародної олімпіади з лінгвістики.

 

Змагання школярів з лінгвістики в області ще не набула широкої популярності,  проте цього року значно збільшилася кількість учасників із освітніх закладів міста Тернополя. Активно долучились до змагань учні загальноосвітніх навчальних закладів №3; 4; 7; 28; 29, та звісно,  найчисельніше представництво було у господарів заходу – вихованців школи-ліцею № 6.

Традиційно на змаганнях з лінгвістики учасникам пропонують розв’язати кілька спеціально підготовлених задач. Лінгвістична задача дуже подібна до математичної: усю інформацію, необхідну для вирішення, учасник дістає з умови; від нього ж вимагається шляхом логічних міркувань вивести з умови задачі потрібну відповідь. Замість математичних аксіом учасник лінгвістичної олімпіади спирається на мовну інтуїцію та загальні принципи логіки, використовуючи та розвиваючи свою здатність мислити конструктивно і по-науковому.

Олімпіади з лінгвістики відбуваються на міжнародному рівні   з 2003-го року, в Україні такий тип змагань стартував у 2014 році. За час проведення українські школярі  уже побували на міжнародних лінгвістичних олімпіадах у Китаї, Болгарії, Індії, Ірландії та отримали призові місця.

Тернополяни третій рік поспіль беруть участь у даних змаганнях. Є окремі здобутки, проте бути учасниками міжнародного етапу змагань юним математикам Тернопілля ще не доводилося. Сподіваємось, що фортуна усміхнеться нашим землякам, насамперед, у Всеукраїнському етапі змагань, який відбудеться у березні 2018 року, та в серпні – на міжнародному етапі, який пройде наступного року в місті Прага (Чехія). Фінансову сторону участі школярів  (переможців регіональних етапів) у Всеукраїнському та міжнародному етапах олімпіади забезпечують організатори змагань.

Лінгвістичний олімпіадний рух швидко розвивається завдяки зацікавленим і творчим школярам-учасникам, завдяки студентам, які радо допомагають з організацією змагань, а також іншим учасникам руху, небайдужим до всебічного інтелектуального розвитку молодого покоління.

Ініціативу проведення олімпіади з лінгвістики у Тернопільській області підхопив творчий учитель математики та інформатики   ТНВК «Школи-Ліцей імені Назарія Яремчука № 6» Віталій Іванович Кулешко, який є координатором змагань в нашому регіоні.

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч