Про стандарти нової української школи, опорні навчальні заклади та роботу учителів розповіла начальник управління освіти обласної державної адміністрації Ольга Хома в ефірі Radio Roks.

 

Нині в області втілюють стандарти нової української школи, коли індивідуальні здібності дитини враховуються першочергово. Стартувала реформа з початкової ланки та впроваджується у пілотних навчальних закладах.

 «Протягом 25-ти років освіта фінансувалася за залишковим принципом. Сьогодні ми маємо унікальну можливість, коли є непогане фінансування з державного бюджету для того, щоб утримувати школи, допомагати їм. Також отримуємо закордонну допомогу – минулого року до нашої області надійшло більше 800 комп’ютерів. Тому була можливість оновити комп’ютери у сільській місцевості, в опорних закладах», - зазначила Ольга Хома.

Також вона наголосила, що завдяки реформуванню першокласники удосконалюватимуть логічне мовлення та розвиток зв’язного мовлення, адже багато спілкуватимуться: «Дітки логічно мислять, чого не було під час попередніх років навчання. Ми вчилися за певними програмами і стандартами, а тут дають можливість дітям висловлюватися на запитання вчителя, навіть якщо їхня думка не є правильною. Ніхто дитині не говорить про те, що вона неправильно відповіла – це є власне самоутвердження особистості, гідності українця і дитини, яка надалі себе впевнено почуватиме, навіть якщо її відповідь буде не зовсім вірною. Це є насправді досить корисно і правильно, коли ми не лише навчаємо, а й виховуємо та утверджуємо особистість у першу чергу».

Опорні навчальні заклади можуть створюватися не лише об’єднаними територіальними громадами, а й районними радами. Про це наголосила Ольга Хома. Також вона зазначила, що коли декілька шкіл претендують бути опорними навчальними закладами, то між ними повинен проводитися конкурс: «У нас є досить самодостатні ОТГ, які мають велике фінансування, самостійно вкладають кошти у навчальні заклади. У них є своє бачення: створення тенісних кортів, будівництво басейнів, футбольних полів тощо. Тому потрібно розуміти, що навчальний заклад, який вони обирають опорним, має мати певну територію для того, щоб усе це збудувати».

Також у навчальні заклади області закупили велику кількість мультимедійних пристроїв – найбільше їх в опорних закладах. За словами Ольги Хоми, з 1 вересня у всіх навчальних закладах нової української школи відбудеться покращення матеріально-технічної бази, адже цьогоріч близько 15 мільйонів гривень виділено для перших класів на придбання персонального комп’ютера для вчителя, принтера, ксерокса та сканера аби педагог, який має певні матеріали для уроку, міг одразу роздрукувати їх для діток: «В першому класі передбачається акцент на творчості та ініціативі вчителя, адже таких програм шаблонних не буде. Будуть теми і вчитель самостійно визначатиме кількість годин, які потрібні дітям для засвоєння матеріалу».

Також Ольга Хома підкреслили, що у Тернопільській області навчається 8 учнів, які отримують стипендії Президента України та 1 учень, який отримує стипендію Кабінету Міністрів.


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч